جمعه 28 مرداد 1401 _
  امروز
جمعه
مرداد 1401
28
قمری:21 محرم 1444

میلادی:19 اوت 2022
 
اوقات شرعی
 
 طرح روز
 
  آمار بازدید
مهمان : 0
امروز : 0
ديروز : 296
ماه : 10905
سال جاری : 136527
تعدا مطالب : 2795
كل : 1037885
 
تاریخ : پنجشنبه 23 دي 1400     |     کد : 3001

به همت شهرداری منطقه9 برگزار گردید:

کارگاه آموزشی با عنوان "طراحی شبکه معابر با قابلیت بهره برداری بهینه در مواقع بحرانی"


 
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه9 تبریز، با همکاری مدیریت بحران شهرداری این منطقه و معاونت حمل و نقل و ترافیک  و مرکز آموزش شهرداری تبریز، کارگاه آموزشی با عنوان "طراحی شبکه معابر با قابلیت بهره برداری بهینه در مواقع بحرانی" در محل آمفی تئاتر منطقه برگزار گردید.

بر اساس این گزارش، آقای مهندس فرساد بعنوان کارشناس و مربی آموزشی این کارگاه، با اشاره به لزوم برنامه ریزی های لازم و نیز آمادگی جهت مواجهه با مخاطرات و بلایای طبیعی و غیر طبیعی در مواقع بحران، یکی از مهمترین اصل ها را در راستای کاهش و مدیریت بهینه بحران ها، توجه به کمیت و کیفیت احداث شبکه های ارتباطی معابر و مطالعات لازم در خصوص استحکام و تاب آوری زیرساخت های شهری برشمرد.


 
وی عدم طراحی علمی و نظارت بر ساخت و احداث اصولی سازه ها و معابرشهری از جمله پل ها، زیرگذرها، تقاطع های غیر همسطح و ...را از اهم موضوعاتی دانست که می بایست بیش از پیش مورد توجه مدیریت شهری و کارشناسان صاحب نظر این حوزه قرار گرفته و مطالعات و اقدامات اساسی و اصلاحی انجام گرفته و عملیاتی شود.

مهندس فرساد با بیان اینکه وقوع بحران در هر لحظه محتمل بوده و پیش بینی های لازم و عملکرد متناسب در حداقل زمان باعث عبور از بحران با حداقل آسیب ها و خسارات مالی و جانی همراه خواهد بود، خاطرنشان کرد: شهر تبریز با توجه به موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن بر روی گسل از شهرهای بحران خیز بوده و لزوم برنامه ریزی مدیران شهری برای اصلاح شبکه های ارتباطی با عنایت به موضوعات مطروحه امری اجتناب ناپذیر است.


 
وی آموزش افراد و خانواده ها را در حین بروز بحران در اماکن و معابر شهری و در برخورد با نوع و شدت بحران از دیگر مواردی دانست که موجب امدادرسانی و استفاده بهینه امدادگران از شبکه های معابر شهری خواهد بود.

گفتنی است در این کارگاه با ارائه توضیحات و پخش ویدیوهایی، نحوه برخورد مردم و مدیران شهری در مواجهه با بحران های طبیعی و غیر طبیعی و مدیریت این بحران ها در دید عموم شرکت کنندگان قرار گرفت.
PDF چاپ چاپ
 
 نظرات و پیشنهادات
 
 تیتر لینک
 
 لینک ها

         
         

        

         
 
 پا صفحه