پنجشنبه 7 اسفند 1399 _
  امروز
پنجشنبه
اسفند 1399
7
قمری:13 رجب 1442

میلادی:25 فوریه 2021
 
اوقات شرعی
 
 طرح روز
 
  آمار بازدید
مهمان : 0
امروز : 0
ديروز : 374
ماه : 13425
سال جاری : 1035846
تعدا مطالب : 2262
كل : 1035846
 
تاریخ : پنجشنبه 30 بهمن 1399     |     کد : 2748

با هدف تسهیل در امر ساخت و سازها؛

صدور پروانه ی دو مرحله ای در شهرک خاوران

در راستای تسهیل ساخت و سازها در شهرک خاوران، صدور پروانه ی ساختمانی در شهرک خاوران دو مرحله ای است.


 
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه9، مهندس نسیانی شهردار این منطقه اظهار داشت: لایحه ی صدور پروانه ی ساختمانی به صورت دو مرحله ای، در راستای تسهیل فرایند صدور پروانه ی ساختمانی و کاهش بروکراسی اداری در جلسه ی علنی مورخ 98/05/20 شورای اسلامی شهر تبریز تصویب شده است تا گامی مهم در تغییر فرایند سیستم صدور پروانه ی ساختمانی در کلانشهر تبریز برداشته شود که  از اوایل سال جاری برای اولین بار در کلانشهر تبریز صدور پروانه ی ساختمانی در شهرک خاوران دو مرحله ای شد.

به گفته ی شهردار منطقه9، اولین مرحله در این فرایند، پروانه ی شهرسازی  است که درآن همه ی اطلاعات شامل ضوابط، نوع ملک وکاربری مورد نیاز ثبت شده و تا یک سال دارای اعتباراست و بعد از یک سال نیز عوارض پرداختی برای زیربناهای قید شده در پروانه ی شهرسازی مشمول افزایش نشده و به مدت یک سال دیگر تمدید می شود و این مرحله بعنوان مجوزی برای ساخت وساز نمی باشد.

وی افزود: دومین مرحله در این فرآیند نیز پروانه ی ساخت‌ است که پس از تأیید نقشه‌های ساختمانی و اجرایی در سازمان نظام مهندسی و معرفی مهندسین ناظر و اخذ استعلامات قانونی صادر می شود و مجوز آغاز عملیات اجرایی و ساخت و ساز پس از اخذ پروانه ی ساخت می باشد.

مهندس نسیانی خاطر نشان کرد: در مصوبه ی صدور پروانه ی ساختمانی دو مرحله ای قید شده است كليه ی دستگاه ها مکلفند در پايان هر سال طرح ها و حرایم خود را بعد از تصویب در مراجع قانونی، از جمله کمیسیون ماده 5 به شهرداري اعلام نمايند و صرفاً استعلام های قانونی مربوط به بیمه ی تأمین اجتماعی و  ثبت اسناد اخذ خواهد شد و سازمان نظام مهندسی ساختمان نیزمکلف است با کاهش بروکراسی از طریق ایجاد ابزارهای اداری و خدمات غیرحضوری، زمان رسیدگی و کنترل نقشه ها را به حداقل برساند.

شهردار منطقه9 در پایان ابراز امیدواری کرد با صدور پروانه ی ساختمانی دومرحله ای و حذف استعلامات غیرضروری، شهروندان بتوانند از مزایای آن از جمله حذف مراجعه ‌های پی‌در‌پی به ادارات وسازمان‌های مختلف، فرصت کافی و بهتر نسبت به جذب سرمایه جهت احداث بنا، نزدیک شدن زمان ارائه ی خدمات مهندسی و دریافت حق الزحمه ی مهندسی، بهره مندی از مزایای تخفیف صدور پروانه، دور ماندن از افزایش عوارضات تورم تا مدت تعیین شده،صرفه جویی دروقت و هزینه و... بهره‌مند شوند.


PDF چاپ چاپ
 
 
 
 تیتر لینک
 
 لینک ها

         
         

        

         
 
 پا صفحه