چهارشنبه 30 مهر 1399 _
  امروز
چهارشنبه
مهر 1399
30
قمری:04 ربيع الأول 1442

میلادی:21 اکتبر 2020
 
اوقات شرعی
 
 طرح روز
 
تاریخ : پنجشنبه 2 مرداد 1399     |     کد : 2511

وجین گلکاری ها در سطح حوزه شهرداری منطقه 9

توسط تلاشگران حوزه فضای سبز شهرداری منطقه 9، وجین گلکاری های صورت گرفته در سطح حوزه این شهرداری در جهت حفظ و نگهداری هر چه بهتر این فضاها در حال اجراست.


 
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه 9 تبریز، حفظ و نگهداری فضاهای سبز از جمله اولویت های اصلی مدیریت این شهرداری است، و در این راستا  با توسعه ی اصولی فضای سبز و با کاشت انواع گونه های مختلف گیاهی، این شهرک جدید الاحداث توانسته به یکی از سر سبزترین نقاط شهر تبریز تبدیل شود.

گفتنی است: انجام عملیات وجین و به طور کلی، کنترل علف های هرز در رشد و نمو گیاه اصلی بسیار ضروری است که در صورت عدم توجه، به سرعت رشد و به فاصله کوتاهی بر گیاهان اصلی غلبه پیدا می کنند که از جمله عوامل موفقیت در کنترل علفهای هرز، حفظ و نگهداری هر چه بهتر گل کاری ها، انجام به موقع عملیات وجین است.

لازم به ذکر است در حال حاضر در سایه تلاش سبزبانان این منطقه در تفرجگاه ایل باغی، پارک مسافر، پارک شهید باقری، بلوار شهدای غواص، بلوار خاوران ... عملیات وجین گلکاری در کنار کاشت بذر ها، آبیاری، سر زنی و چمن زنی فضاهای سبز با هدف سرزندگی، رشد و نگهداری اصولی گیاهان در حال اجراست.


PDF چاپ چاپ
 
 تیتر لینک
 
 لینک ها

         
         

        

         
 
 پا صفحه