چهارشنبه 30 مهر 1399 _
  امروز
چهارشنبه
مهر 1399
30
قمری:04 ربيع الأول 1442

میلادی:21 اکتبر 2020
 
اوقات شرعی
 
 طرح روز
 
تاریخ : چهارشنبه 31 ارديبهشت 1399     |     کد : 2422

مهندس نسیانی خبر داد:

کاشت انبوه 10 هزار اصله درخت در شهرک خاوران از ابتدای سال99

اراضی مستعد و حاشیه ای مشرف به شهرک خاوران، در آینده ی نزدیک تحت کاشت انبوه انواع درختان متناسب قرار می گیرد


 
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه9، مهندس نسیانی شهردار این منطقه در حاشیه ی بازدید از روند عملیات کاشت نهال در 65 متری خاوران گفت: در ادامه ی نهضت کاشت 1 میلیون اصله درخت در کلانشهر تبریز، مسیر 65 متری یا همان کریدور شمال به جنوب خاوران در منطقه9، توسط تلاشگران فضای سبز انبوهکاری می شود.

شهردار منطقه9 افزود: کاشت این مسیر با 1200 اصله درخت نارون (قره آغاج بومی) که درختی منحصر بفرد و مقاوم به کم آبی و سازگار با شرایط آب و هوائی می باشد بطول7 کیلومتر(بصورت رفت و برگشت) در حال اجرا می باشد.


 
مهندس نسیانی با اشاره به تلاشهای ارزنده ی این منطقه در حوزه ی فضای سبز خاطرنشان کرد: ارتقای کمی و کیفی فضای سبز منطقه9 بمنظور استفاده ی بهینه ی شهروندان محترم ازاهم اهدافی است که در این حوزه دنبال می شود و کاهش سرانه ی مصرف آب و جایگزینی سطوح چمنکاری با کاشت گونه های مناسب و مقاوم از جمله ی موارد مورد تأکید در این عملیات است.

شهردار منطقه9 در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: از ابتدای سال99 و در این مدت سپری شده، تعداد 10هزاراصله درختچه و درخت در سطح حوزه ی استحفاظی منطقه9 کاشت شده و بناست با پیش بینی های صورت گرفته اراضی مستعد و حاشیه ای مشرف به شهرک خاوران، در آینده ی نزدیک تحت کاشت انبوه انواع درختان متناسب قرار گیرد.


PDF چاپ چاپ
 
 تیتر لینک
 
 لینک ها

         
         

        

         
 
 پا صفحه