پنجشنبه 8 خرداد 1399 _
  امروز
پنجشنبه
خرداد 1399
8
قمری:05 شوال 1441

میلادی:28 مه 2020
 
اوقات شرعی
 
 طرح روز
 
تاریخ : دوشنبه 22 ارديبهشت 1399     |     کد : 2411

شهردار منطقه9 اعلام کرد:

تفرجگاه ائل باغی، ریه ی تنفسی شرق تبریز

۵۵۷۰ اصله نهال درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه ۹ تبریزطی هفته های اخیر توسط واحد فضای سبز این منطقه کاشت شده است. توسعه کمی و کیفی فضاهای سبز در شرق تبریز، تلطیف و پاکسازی هوای شهر را درپی خواهد داشت.


 
به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه9، مهندس نسیانی شهردار این منطقه اظهار داشت: در ادامه ی نهضت کاشت 1 میلیون اصله درخت در سالجاری، طی هفته های اخیر، تعداد4392 اصله درختچه و 1187 اصله درخت توسط تلاشگران فضای سبز، در سطح حوزه کاشت شده است.

شهردار منطقه9 افزود: کاشت این درختان در پارک مسافر،بلوار شهدای غواص ،بوستان های محله ای خاوران و بخش هائی از تفرجگاه ائل باغی اجرا گردیده است و این عملیات طی هفته های آینده نیز استمرار خواهد داشت.
 

 
مهندس نسیانی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با بهره برداری از نخستین منبع آبی خاوران در سال گذشته، که آب آن با جمع شدن روان آبها و آبهای سطحی تأمین می شود، مشکلی در تأمین آب فضای سبز بوستان ها و پارک های منطقه نخواهیم داشت.

شهردار منطقه9 افزود: با توسعه ی کمی و کیفی فضاهای سبز و کاشت گونه های مختلف درختان در تفرجگاه ائل باغی بعنوان بزرگترین پارک سطح حوزه،  این تفرجگاه با مهیا شدن شرایط ایده آل و مطلوب، بعنوان ریه ی تنفسی شرق تبریز، تلطیف و پاکسازی هوای شهر تبریز را ممکن خواهد ساخت.


نیما صادقی
 
 تیتر لینک
 
 لینک ها

         
         

        

         
 
 پا صفحه