دوشنبه 4 بهمن 1400 _
  امروز
دوشنبه
بهمن 1400
4
قمری:21 جمادى الثانية 1443

میلادی:24 ژانویه 2022
 
اوقات شرعی
 
 طرح روز
 
  آمار بازدید
مهمان : 0
امروز : 0
ديروز : 478
ماه : 12596
سال جاری : 121403
تعدا مطالب : 2502
كل : 1036807
 
 5 راه برای جلب همکاری کودک

5 راه برای جلب همکاری کودکان:
برای وادار کردن کودکان به انجام وظایف شخصی و وظایفی که بر عهده آنان گذاشته اید، اجبار و دستور دادن جواب نمی دهد. لذا باید لحن و گفتاری که مورد فهم کودکتان است، روی آورید. از این رو، مقاله ای که در ادامه می آید، به معرفی 5 راهکار کاربردی برای جلب همکاری کودکان می پردازد.

یکی از مشکلاتی که شاید اکثر والدین با آن رو به رو هستند، عدم همکاری و انجام درست فعالیت های شخصی و وظایف است که بر عهده فرزندانشان می باشد. این موضوع معمولاً باعث شکل گیری مکالمه های دلسرد کننده و بدون نتیجه می شود. از این رو، قصد داریم تا در این مقاله به معرفی 5 راه کاربردی برای جلب همکاری کودکان به شما والدین عزیز معرفی کنیم، پس در ادامه با شهروند فردا همراه باشید.

1. شرح دهید (آن چه را که مشاهده کرده اید، شرح دهید و مشکل را توضیح دهید.)
برای مثال اگر فرزندتان به دستشویی رفته و یادش رفته که لامپ را خاموش کند به جای این که به او بگویید: «تو خیلی بی مسئولیتی، تو همیشه یادت می رود که لامپ دستشویی را خاموش کنی، تو آخر لامپ را می سوزانی»، به او بگویید: «لامپ دستشویی روشنه!»

2. اطلاعات بدهید
برای مثال اگر فرزندتان شیر خورده و پاکت آن را درون یخچال نگذاشته، به جای این که به او بگویید: «کی شیر خورده و پاکت آن را داخل یخچال نگذاشته؟»، به او بگویید: «شیر اگر داخل یخچال نباشد، زود خراب می شود».

3. با یک کلمه منظور خود را بیان کنید
برای مثال اگر فرزندتان ناهار مدرسه اش را فراموش می کند، ببرد. به جای این که به او بگویید: «نگاش کن، باز هم که داری میری مدرسه و یادت رفته که ناهارت را با خودت ببری. اگه سرت هم به تنت وصل نبود، حتماً اونو هم فراموش می کردی»، به او بگویید: «علی، ناهارت!»

4. احساسات خود را شرح دهید
برای مثال اگر فرزندتان در را باز می گذارد و نمی بندد به جای این که درباره شخصیت او اظهار نظر کنید و بگویید: «تو خیلی حواس پرت و بی ملاحظه هستی که هیچ وقت در را نمی بندی»، به او بگویید: «وقتی در باز باشه من ناراحتم، چرا که دوست ندارم پشه و مگش روی غذامون بنشینه».

5. یادداشتی بنویسید
برای مثال اگر شما از بیرون آوردن موهای بلند دخترتان از راه آب دستشویی خسته شده اید، به کمک یادداشتی که روی آینه دستشویی می چسبانید او را متوجه کار اشتباهش بکنید: «کمک! موهای بلند توی راه آب منو ناراحت می کنن. امضاء: دستشویی راه آب گرفته شما»

در نهایت این که:
همان طور که پیش از این بارها گفته ایم، بهترین راه برای پیاده سازی صحیح روش های تربیتی و فرزندپروری این است که والدین باید خودشان الگوی عملی فرزندانشان باشند، موضوع جلب همکاری نیز از این قاعده مستثنی نیست. 
 
 نظرات و پیشنهادات
 
 تیتر لینک
 
 لینک ها

         
         

        

         
 
 پا صفحه